Wybierz odpowiednią formę prawną dla twojej firmy w USA

Struktura i forma prawna twojej firmy w USA wpływa zarówno na wysokość należnych podatków, możliwość pozyskiwania kapitału, formalności, które dotyczą dokumentów wymaganych przez różne urzędy, czy wreszcie  na zakres osobistej odpowiedzialności majątkowej. Musisz świadomie wybrać strukturę i formę prawną dla twojej firmy przed zarejestrowaniem jej we właściwym urzędzie stanowym.

Pamiętaj, że zasady dot. własności spółki, odpowiedzialności za zobowiązania, wysokość należnych podatków i wymagania dotyczące sprawozdawczości dla poszczególnych form prowadzenia biznesu w USA, mogą się różnić w zależności od stanu, w którym rejestrujesz spółkę i/lub prowadzisz działalność.

Większość firm musi uzyskać numer identyfikacji podatkowej i złożyć wnioski o odpowiednie licencje i zezwolenia. Zanim wybierzesz formę prawną dla twojej spółki w USA, upewnij się, jakie wymagania i procedury obowiązują w stanie, w którym zamierzasz zarejestrować firmę. Pomocne będę  konsultacje z doradcami biznesowymi, prawnikami i księgowymi praktykującymi w USA.

Porównaj główne formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w USA

Szukasz bezpłatnej porady? Wybierz stan lub bardziej konkretną lokalizację i znajdź organizację, która udzieli ci podstawowych informacji o działalności biznesowej w danym miejscu. Informacji takich udzielają też agencje stanowe i lokalne (tzw. EDOs): wybierz stan i agencję wspierającą biznes