Jak z pomocą internetu zdobyć klientów w nowej rzeczywistości Sesja I

W dniu 11 maja American Investor Desk miał przyjemność gościć Karolinę Maj, MBA, Konsultant ds. marketingu internetowego - Doradca w programie Firmy Jutra inicjatywa Google i PFR.

Podczas sesji Karolina poruszyła ważne tematy dla firm, które chcą rozwinąć swoją działalność online. Prezentacja rozpoczęła się od określenia, czym jest i jak ważną rolę pełni właściwie skonfigurowany „Meta title + Meta description + Linki do podstron”. Następnie Karolina zwróciła uwagę na to, jak ważne jest używanie odpowiednich zdjęć, treści, metod płatności i sposobów dostawy oraz upewnienie się, że wszystkie kanały komunikacji, z których korzystasz na przykład Instagram, Facebook, Pinterest są poprawnie skonfigurowane. Nasza prelegentka przedstawiła również krótki przykład wpływu czasu ładowania się strony na urządzeniach mobilnych – niewielka zmiana w czasie wczytywania może powodować utratę nawet 38% potencjalnych klientów. W dalszej kolejności został omówiony aspekt dopasowania słów kluczowych do danego terytorium/obszaru - przykład butów sprzedawanych w Pradze, ale już nie w całych Czechach.

Karolina przedstawiła wszystkie bezpłatne lub częściowo bezpłatnych narzędzia dostępnych dla każdego, takich jak „Narzędzie podglądu Serp”, „Test My Site”, „Planer słów kluczowych”, „Answerthepublic.com”, „Google Analytics”, „Google Trendy “, „ Personalizacja reklam” etc.

Pobierz pakiet bezpłatnych materiałów poniżej:

Pobierz bezpłatne materiały Firmy Jutra

Kolejne kroki w programie Firmy jutra