Rynek amerykański – jak go zdobyć i zostać na dłużej korzystając ze wsparcia banku i narzędzi Google

28 kwietnia Santander Bank Polska, Firmy Jutra - Program Google i PFR oraz American Investor Desk zorganizowały wydarzenie o nazwie „Rynek amerykański – jak go zdobyć i zostać na dłużej korzystając ze wsparcia banku i narzędzi Google.”

W pierwszej części spotkania naszymi ekspertami z Santander Bank Polska byli Magdalena Kusa, Kierownik Korytarza USA/UK - Polska; Anna Wierzbicka, Manager Zespołu Handlu Zagranicznego; oraz Dorota Szcześniak, Manager Faktoringu Międzynarodowego.

Na wstępie został zaprezentowany portal Santander Trade, przez który bank udostępnia polskim przedsiębiorcom liczne narzędzia, takie jak: analizę rynku - ponad 25 000 raportów rynkowych ze 185 krajów; wyszukiwanie kontrahentów - 2000 katalogów ze 150 krajów; zarządzanie przesyłkami - bazy danych z ponad 133 krajów; analizy walutowe - przeliczenie 147 walut, a także raporty tygodniowe i miesięczne.

W kolejnej części spotkania ekspertki z Santander przedstawiły przykłady współpracy i wspierania przez bank polskich przedsiębiorców na rynku USA, w obszarach faktoringu, eksportu do USA i sprzedaży na rynku amerykańskim. W ramach podsumowania zostały omówione, niezwykle interesujące dla Polskich przedsiębiorców, aspekty otwierania rachunku bankowego w USA i współpraca z bankami partnerskimi.

Druga część spotkania obejmowała krótkie wprowadzenie Firm Jutra - inicjatywy Google i PFR. Nasza prelegentka Bogusia Jarzębowska, Menadżer ds. Komunikacji i Partnerstwa, zaczęła od omówienia i wyjaśnienia celów i sposobu funkcjonowania programu. Podkreśliła, że program jest skierowany do wszystkich mikro, małych i średnich firm, które rozpoczynają lub chcą rozwinąć sprzedaż w Internecie. Następnie opowiedziała jak działa indywidualna konsultacja z doradcą Google. Na zakończenie zaprosiła uczestników na warsztaty Firmy Jutra z American Investor Desk w dniach 11 i 25 maja o godzinie 14:00.

 

Link do materiałów Santander Bank Polska:

Rynek amerykański – jak go zdobyć i zostać na dłużej korzystając ze wsparcia banku i narzędzi Google